Wednesday, December 1, 2021

Mark your calendar

Plan on joining us for the festivities!

Get Ready for THE BEST Weekend of the Fall Season

ALL TIMES ARE SUBJECT TO CHANGE. PLEASE CHECK WITH YOUR COACH!

Kindergarten Girls, Saturday, October 2nd

 

8:00-8:15            Chile vs England, Field 4                Germany vs Ireland, Field 5

8:20-8:35            England vs USA, Field 4                 Ireland vs. France, Field 5

8:40-9:00            USA vs Chile, Field 4                      France vs Germany, Field 5

9:05-9:25            Chile vs Germany, Field 4              England vs Ireland, Field 5

9:30-9:50            USA vs France, Field 4

 

Kindergarten Boys, Saturday October 2nd

10:05-10:20        Argentina vs England, Field 4           Italy vs USA, Field 5

10:25-10:40        England vs Italy, Field 4                    USA vs Argentina, Field 5

10:45-11:00        England vs USA, Field 4                   Argentina vs Italy, Field 5

11:15-11:30        Germany vs Australia, Field 4           Spain Vs Mexico, Field 5

11:35-11:50        Australia vs Mexico, Field 4              Spain vs Germany, Field 5

11:55-1210         Australia vs Spain, Field 4                Mexico vs Germany, Field 5 

Girls 1st & 2nd Grade Girls, Saturday, October 2nd

 

8:00-8:20      Netherlands vs Argentina, Field 1        Germany vs Brazil, Field 2           USA vs Portugal,  Field 3

8:25-8:45      Argentina vs Brazil, Field 1                 USA vs England, Field 2              Portugal vs Italy, Field 3 

8:50-9:10      Netherlands vs Brazil, Field                  Argentina vs Germany, Field 2     England vs Italy, Field 3 

9:15-9:35      Netherlands vs Germany, Field 1         USA vs Italy, Field 2                    Portugal vs England, Fd 3

9:40-10:00    Australia vs Mexico, Field 1                 Belgium vs Spain, Field 2 

10:05-10:25   Mexico vs Spain,  Field 1                  

10:30-10:50   Australia vs Spain,  Field 1                  Mexico vs Belgium ,  Field 2

10:55-11:15   Australia vs Belgium, Field 1

 

Boys 1st & 2nd Grade Boys, Saturday, October 2nd

 

9:40-10:00        Spain vs Germany, Field 3

10:05-10:25      Spain vs Portugal Group, Field 2       Germany vs England, Field 3

10:30-10:50      Portugal vs England, Field 3             

10:55-11:15      Spain vs England, Field 2                Germany vs Portugal, Field 3

11:20-11:40       Belgium vs Mexico, Field 1                Netherlands vs USA, Field 2        Australia vs Italy, Field 3

11:45-12:05       Mexico vs USA, Field 1                     Australia vs Brazil, Field 2,            Italy vs Argentina, Field 3

12:10-12:30      Belgium vs USA, Field 1                   Mexico vs Netherlands, Field 2     Brazil vs Argentina, Field 3

12:35-12:55      Belgium vs Netherlands, Field 1       Australia vs Argentina, Field 2      Italy vs Brazil, Field 3

 

Girls 3rd & 4th Grade, Saturday, October 2nd

8:00-8:20      Team1 vs Team2, Field 1                    Team4 vs Team5, Field 2

8:25-8:45      Team1 vs Team3, Field 1                    Team4 vs Team6, Field 2

8:50-9:10      Team2 vs Team3, Field 1                    Team5 vs Team6, Field 2

9:15-9:35      Runner-up Grp A vs Runner-up Grp B, Field 1   3rd place A vs 3rd place B, Field 2

9:40-10:00     A winner vs B winner on Field 1

 

Boys 3rd & 4th Grade, Saturday, October 2nd

10:30-10:50      England vs USA, Field 1                        Portugal vs Italy, Field 2

10:55-11:15      USA vs Belgium, Field 1                        Italy vs Mexico, Field 2

11:20-11:40      England vs Germany, Field 1                 Portugal vs Australia, Field 2

11:45-12:05      USA vs Germany, Field 1                      Italy vs Australia, Field 2

12:10-12:30      England vs Belgium, Field 1                   Portugal vs Mexico, Field 2

12:35-12:55      Belgium vs Germany, Field 1                 Mexico vs Australia, Field 2

1:00-1:20        Runner-up Group A vs Runner-up Group B, Field 1       Winner of Group A vs Winner of Group B on Field 2 for the World Cup

 

Girls 5th & 6th Grade, Saturday, October 2nd

6:15-6:35          England vs Germany, Field 1                      Brazil vs Belgium, Field 2

6:40-7:00          Italy vs Germany, Field 1                            Mexico vs Belgium, Field 2

7:05-7:25          England vs Italy, Field 1                             Brazil vs Mexico, Field 2

7:30-7:50          2nd Group A vs 2nd Group B, Field 1        3rd Group A vs 3rd Group B, Field 2

7:55-8:15          Winner of A bracket vs winner of B bracket for the World Cup

 

Boys 5th & 6th Grade, Saturday, October 2nd

4:00-4:20          England vs Germany, Field 1                       Brazil vs Belgium, Field 2

4:25-4:45          Italy vs Germany, Field 1                             Mexico vs Belgium, Field 2

4:50-5:10          England vs Italy, Field 1                               Brazil vs Mexico, Field 2

5:15-5:35          Runner-up Grp A vs Runner-up Grp B, Field 1           3rd Place Group A vs 3rd Place Group B, Field 2

5:40- 6:00         Winner of A bracket vs winner of B bracket for the World Cup

 

Girls 7th & 8th Grade, Friday, October 1st

5:30-5:50          Germany vs England, Field 1                 Italy vs Brazil, Field 2 

5:55-6:15          Germany vs Italy, Field 1                        England vs Brazil, Field 2

6:20-6:40          Germany vs Brazil, Field 1                     England vs Italy, Field 2

6:45-7:05          Championship: Top two teams on Field 1   Consolation Game, Field 2

 

Boys 7th & 8th Grade, Friday, October 1st             

7:30-7:50          Germany vs England, Field 1                 Italy vs Brazil, Field 2

7:55-8:15          Germany vs Italy, Field 1                        England vs Brazil, Field 2

8:20-8:40          Germany vs Brazil, Field 1                     England vs Italy, Field 2

8:45-9:05        Championship: Top two teams on Field 1    Consolation game, Field 2

                                                           

 

 

Terms Of UsePrivacy Statement Admin Copyright 2021 by Norwell Youth Soccer
Back To Top